Mityba prieš ir po treniruotės

15540583_1517748828252676_765018161_o

 

Prieš bet kokį sportinį užsiėmimą svarbu pakelti cukraus kiekį kraujyje. Reikia pavalgyti, kad būtų garantuota gera savijauta fizinio krūvio metu, nepradėtų svaigti galva. Tam, kad nedžiūtų burna, ne mažiau svarbu iki krūvio išgerti skysčių, geriausia – vandens, nesaldintos nestiprios (arba vandeniu praskiestos) žolelių arbatos.

 

Prieš intensyvią treniruotę, iki jos likus 1,5-2 valandoms, galima suvalgyti pagrindinį patiekalą (lašiša su grikiais ir daržovėmis, vištiena ar kita mėsa su makaronais ir daržovėmis, salotos su tunu, daržovių troškinys su sūriu ir dar daug kitokių variantų).

 

Prieš mažesnio intensyvumo sportinį užsiėmimą, mankštą, likus 1-1,5 valandoms, galima suvalgyti kokį nors vaisių arba nedidelę porciją salotų, išgerti vaisių ir daržovių kokteilį.

 

Svarbu nepamiršti gerti vandens (bent 250 ml) iki treniruotės, taip pat ir jos metu. Nesvarbu kokio intensyvumo treniruotė bus.

 

Tinkamiausias laikas pavalgyti po treniruotės yra  per vieną valandą nuo jos pabaigos (geriausia, kuo greičiau). Po intensyvios treniruotės galite išgerti pieno ir banano kokteilį, taip pat tinka varškė, pagardinta uogomis ar pasirinktu vaisiu, gabalėlis lieso varškės sūrio, stiklinė kefyro ar pasukų, puikiai tiks ir saujelė riešutų (ypač skubantiems žmonėms), kadangi būtent iš šių produktų gausite baltymų bei šiek tiek angliavandenių, kurie reikalingi organizmui atsistatyti po fizinio krūvio bei gerai savijautai užtikrinti.

 

Žinoma, tai tik  pagrindiniai „rėmai“ to, ką reikėtų valgyti, kadangi mityba prieš ir po treniruotės labai priklauso nuo Jūsų tikslų, treniruotės intensyvumo, individualių duomenų bei paros laiko, kuriuo sportuojate.

 

 

Su pagarba Gintarė Žemaitytė